bazı şeyler hakkında bazı şeyler: teoremler, iş hayatı, savaş sanatları ve diğerleri…

onur uğur

Onur Uğur’un akıl yürütme biçimi ve kalemi, güvenli sularda yüzdüğünü düşünen okuru birden derinlik sarhoşluğuna düşüren türden. Sakin, gürültüsüz ama derinlikli bakış açısı; tantanasız, duru ama katmanlı bir anlatımla birleşiyor. Damakta tat bırakan, tam kıvamında, lezzetli bir kitap bu.

Elif Çongur

Onur Uğur anlama ve öğrenmeye duyduğu derin merakı, bildiklerini anlatmaya dair tutkusuyla harmanlayıp günlük hayatın her anına ve her alanına ilişkin “bazı şeyler”den bahsediyor. İş hayatında verimliliği artırmak için yapılabileceklerden tutun sıkı bir dayaktan nasıl sakınılabileceğine, kocaman şirketlerin organizasyon yapılarının özelliklerinden aile içindeki dinamiklere kadar birçok farklı mevzuu kendine has mizahî üslubu ve bakış açısıyla okura sunuyor. Herkesin hayatına öyle ya da böyle, bir şekilde değen “bazı şeyler hakkında” zihin açıcı “bazı şeyler” okumak isteyenler için birebir.

Ali Gül

Kitapta incelikli bir kurgu ile bir araya getirilen yazılar, Onur Uğur’un okuyucuyu metnin içine çeken akıcı anlatımı ile bir parçadan diğerine akan bir bütüne ulaştırıyor bizi. Onur Uğur öğrenme açlığını okur ile paylaşıyor. Bilimden sanata, günlük yaşamdan felsefeye, dövüş sporlarından popüler kültüre ve daha nicelerine akıp giden “bazı şeyler hakkında bazı şeyler” sunduğu konu zenginliği içinde kendimize, çevremize, topluma dair sorular sormamızı sağlıyor. Bir solukta okunacak, herkesin kendinden “bazı şeyler” bulabileceği bir kitap bu.

Tolga Ünlü


okuma_bazi-seyler